Новоград-Волинська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №5

/Files/images/Фасад школи (2).jpg


Злагода й мир у житті хай панують!


СТРІЧКА НОВИН

Свято першого дзвоника 2018:
ПІДТРИМУЄМО ТРАДИЦІЇ, ЛАМАЄМО СТЕРЕОТИПИ.

1 вересня в Україні заведено відзначати День знань. Колектив школи завжди намагався зробити свято Першого вересня цікавим, незабутнім та необтяжливим для школярів. Проте цьогоріч вирішили взагалі змінити підхід до організації свята, підтримуючи при цьому гарну традицію відзначення першого навчального дня як Дня знань, знайомства зі школою та водночас ламаючи стереотипи про тривалі, виснажливі лінійки.
Суботнього теплого дня 1 вересня 2018 року відбулася перша зустріч першокласників зі школою. Співорганізаторами та активними учасниками заходу стали ті, для кого це останнє свято Першого дзвоника у школі, - учні 11 класу. Першокласники теж були не пасивними глядачами, а активними учасниками святкового дійства: відгадували загадки, разом з учителем З.С. Радченко в ігровій формі засвоїли перші слова англійською мовою, вчилися співати та танцювати, отримали подарунки від випускників і разом з ними та вчителями зробили перший спільний проект. На свято до юних школяриків завітали Королеви Знань ( вчителі Грозовська А.В. та Меркур’єва Н.О), казкові герої (учні 4-их класів).

/Files/images/40797546_2356439214373428_3233228724476313600_n.jpg/Files/images/40744636_444958736026156_6914000291100622848_n.jpg

Першачки та батьки були вражені спортивним номером від випускника школи, а нині студента університету Артема Мінякова, запальним танцем шкільного ансамблю естрадного танцю «Шакті» (кер. О.Захарова), весело підспівували Владиславі Конофольській (учениці 8 класу). Та особливе захоплення у всіх присутніх викликало те, що кожен з учнів - і той, що лише починає шкільне життя, і той хто цього року прощається зі школою – мав можливість подзвонити дзвоником, тим самим оголосивши початок 2018-2019 навчального року.

/Files/images/40833730_885611211827029_5572019664768204800_n.jpg

/Files/images/40684230_318277595646041_7836656448506429440_n.jpg

/Files/images/40776293_467497160430580_3877548946444255232_n.jpg

Сподіваємося, першокласники переконалися, що в школі їх чекає цікаве, веселе, сповнене радісних подій життя.

Перший навчальний день 3 вересня для учнів школи розпочався не з традиційної лінійки, а з класної години, яка пройшла під гаслом «Мрії збуваються». Згодом всі класи разом з класними керівниками зійшлися на шкільне подвір’я для традиційної першої вересневої зустрічі. Крім вітань, побажань успіху і гарних оцінок, кожен клас з 2 по 11 отримав творче завдання на рік, серед яких – декорування школи до свят, волонтерська діяльність, укладання каталогу різних рослин з шкільного еколого-натуралістичного парку, опіка над птахами, організація туристичних походів, робота в центрі шкільного самоврядування і т.д.
Директор школи Капчинська Лариса Антонівна привітала всіх з новим навчальним роком, подякувала активістам школи ( учні 11 класу) за активну діяльність, участь в облаштуванні центру учнівського самоврядування, допомогу в організації свята для першокласників та висловила надію, що естафету активності від випускників з гідністю приймуть учні 9-10 класів. Саме цій групі випускників (Петросян Світлана, Салко Анастасія, Савченко Анастасія, Вознюк Валерія, Долінко Кирил, Новікова Юлія) директор школи надала право оголосити дзвінком початок нового навчального року.

Особливе захоплення у всіх присутніх викликав запуск «кульок мрій», які кожен клас по-особливому підготував до свята під час першої класної години. До кожної кульки діти прив’язали лист зі своїми найзаповітнішими бажаннями, а згодом дружно відпустили їх до небес.А на завершення першої в новому році зустрічі під оплески батьків та гостей свята учні виконали флешмоб під пісню сучасного виконавця Хаса «Там є».


День ВИШИВАНКИ в нашій школі.

17 травня більш ніж 120 учнів та вчителів школи влаштували патріотичний флешмоб на території шкільного еколого-натуралістичного парк . Вдягнена у вишиванки величезна патріотична команда на містку заспівала Гімн України. Опісля «вишиванковий гурт» перемістився до альтанки, де шкільні мажоретки продовжили акцію запальним танком.

/Files/images/дв.png


Зустріч з делегацією з Польщі.

17 квітня група учнів школи зустрілися делегацію з Польші з міста Пєсочне. Пан Аркадіуш та пан Тадеуш (староста міста) були вражені прийомом, відвідали майже всі класи школи, поспілкувались з дітлахам польською мовою, продемонстрували свої здібності у володінні англійської. Найбільше гостей цікавило питання, як сильно діти хочуть йти на канікули).
Артистам, що зустрічали гостей, було подаровано цукерки.

/Files/images/дп1.png/Files/images/дп2.png


Міський конкурс "Клас Року 2018"

15 квітня 2018 року на базі міського колегіуму відбувся другий (фінальний) етап місього конкурсу «Клас року» серед 5-7 класів.
За підсумками першого етапу конкурсу серед 12 класів п’ять пройшло у фінал: 6-Б кл. ЗОШ № 2, 6-А кл. СШ № 4, 7 кл. ЗОШ № 5, 6-Б кл. СШ № 10 та 7 кл. колегіуму.
Фінал був яскравим та непередбачуваним. Всі класи виступили достойно. 7 клас нашої школи виборов перемогу у номінації «Натхнення та талант». Протягом 30 хвилин всі учні класу вражали професійністю, згуртованістю та різноманітними талантами. Ніхто з глядачів навіть і не підозрював, що на сцені учні з різним рівнем навчання, в тому числі і початковим.
Неабияк вразив журі та глядачів виступ батьківського комітету класу. 10 мам і татусів співали, танцювали та читали вірші. Свято вдалося на славу.
Найважливіше, що ми досягли, це згуртований колектив класу, який і надалі має бажання вражати оточуючих своїми талантами, бо саме під час цього конкурсу розкрилось багато з них в учнів, та про які ніхто і не підозрював.

/Files/images/кр1.png/Files/images/кр2.png


Військово - патріотична гра "Сокіл" ("Джура")

15-16 травня 2018 року команда учнів 8-10 класів взяла участь у 1-му етапі Всеукраїнської військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»).
8 учнів об’єднавшись у рій «Соколята» мали змогу проявити свою згуртованість, спритність, талант та інтелект. Учні змагались на кращий впоряд рою (стройова підготовка), «відун» (знавців історії), стрільби з пневматичної гвинтівки, туристичні навички та «Рятівник». Та найкращий результат у заліку рою була перемога в конкурі «Ватра» на кращу патріотичну композицію. Саме за цей номер кожен учасник отримав подарунок від міського осередку Народного Руху України.


/Files/images/Безымянный 12.png

/Files/images/Безымянный.png


Результати вибору електронних версій оригінал-макетів підручників для 1 класу. Детальніше


Вклоняємось перед подвигом.

Все далі і далі відділяються від нас ті дні, коли стихли останні гармати Другої світової війни. Все менше і менше залишається серед нас свідків тих днів. Тому особливо варто цінувати можливість спілкування з людьми, які на своїх плечах винесли всі тяготи війни.
7 травня 2018 року в школі відбулася зустрів з ветераном Другої світової війни Бойченком Костянтином Силовичем. Костянтин Силович – людини легендарна хоча б вже тому, що народився в далекому 1920 році і 7 червня святкуватиме свій 98 день народження. Він є яскравим представником мужнього, обпаленого війною покоління, на долю якого випали найтяжчі роки в історії нашої країни. Його розповідь про війну була сповнена життєвої мудрості та глибокої філософії.

/Files/images/IMG-72b7e52ed1a77bc12053141b993ca530-V.jpg


Тренінг "Моделі самоврядування".

5 травня 2018 року Катерина Анатоліївна Осипчук провела тренінг для команд проекту «Демократична школа» на тему « Моделі самоврядування». Кожна з команд – учасниць, а їх було дві, аналізували моделі учнівського самоврядування, які існують в інших закладах, створювали власні моделі та презентували їх. Обидві команди, до складу яких входили учні та учителі, продемонстрували своє бачення майбутнього органу самоврядування. Варто зауважити, що бачення цілей та структури органу самоврядування в обох команд дуже схоже, а ось в назвах команди розійшлись. Наступний крок – розробити остаточний варіант та представити на широкий загал.


Налагоджуємо співпрацю з владою.

Важливу роль у формуванні та розвитку демократичного суспільства, суспільства рівних можливостей, відіграють як заклади освіти, так і органи місцевого самоврядування. Тому особливого значення набуває комунікація між ними, пошук шляхів налагодження співпраці, розвиток соціального партнерства.
26 квітня 2018 року депутати міської ради, працівники управляння освіти і науки, директори закладів середньої освіти міста стали учасниками тренінгу – дискусії на тему «Партнерські відносини між школою та громадою. Взаємодія органів місцевого самоврядування з учасниками освітнього процесу на принципах демократії, рівності та поваги», який відбувся з нашої ініціативи в нашій школі. Мета тренінгу - налагодження дієвого партнерства закладів освіти з органами місцевого самоврядування з метою формування свідомого громадянського суспільства та розбудови нової української школи. Його учасники були об’єднані в три команди: команда директорів шкіл, команда депутатів міської ради та команда управління освіти і науки. Маючи спільну мету, кожна команда отримала можливість продемонструвати власні ідеї щодо її реалізації.
Об’єднати команди, розподілити зони відповідальності між кожним її учасником допомогла вправа «Місія нездійсненна». Найбільше емоцій в учасників викликала вправа «Погоджуюсь» – «не погоджуюсь», адже кожному потрібно було висловити своє ставлення до запропонованих тверджень, іноді навіть провокативних. Також команди - учасниці представляли власне бачення основних завдань діяльності своїх соціальних партнерів, розробляли план спільних дій на майбутнє, гралися в навчальну гру «Країна гідності».
Учасники команд запропонували та погодили наступні кроки для покращення співпраці: продовжити практику конструктивних зустрічей; запланувати та провести ряд спільних заходів; залучати керівників освітніх закладів до роботи депутатських комісій; директорам активніше працювати з депутатами тих округів, на яких знаходяться школи; будувати взаємини на принципах демократії та поваги, дотримуватись ділового етикету; спільно вирішувати важливі питання в освіті.
Це була перша зустріч в такому форматі. Вважаємо, що найважливішим її досягнегненням є те, що ми почули один одного!


Будуємо нову українську школу.

18 квітня 2018 року наша школа приймала учасників Всеукраїнської науково-практичної конференції асоціації керівників закладів освіти «Відроджені гімназії України». Тема конференції - «Формування нового освітнього середовища як важлива умова модернізації української школи». У складі делегації, яка налічувала 48 чоловік, були представники майже всіх регіонів України. Гостям були представлені проекти та програми, в яких працює наша школа. Учасники конференції також оглянули еколого – натуралістичний парк та посадили в ньому дерево.


Тернопіль - файне місто!

11 квітня 2018 року вчителі нашої школи побували на екскурсії в Тернополі. За традицією вони не тільки знайомляться з містом, але й обов’язково відвідують заклад освіти. В Тернополі це була загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів №28. Саме ця школа була обрана не випадково, тому що вона, як і наша, працює в Програмі «Демократична школа», але долучилась до неї на рік раніше. Не зважаючи на те, що ми зателефонували до директора школи напередодні, вона без вагань погодилась нас прийняти та організувати зустріч - «круглий стіл», хоча в Тернополі був звичайний навчальний день.
Півтори години спілкування пролетіли дуже швидко. Спілкуючись, дійшли до висновку, що маємо багато спільних проблем, однаково бачимо перспективи розвитку освіти. Щодо роботи в Проекті «Демократична школа», ми почули від наших колег багато класних ідей, які обов’язково втілимо в життя в своїй школі.
А потім була екскурсія по Тернополю. Чудове місто зі своєю неперевершеною атмосферою! Мальовниче озеро в самому центрі, велодоріжки, набережна, замок, собор, фонтани, великодній ярмарок… І все це поряд, в самому центрі. А ще безліч затишних кав’ярень та піцерій. На вулицях багатолюдно, але тихо.
Тернопіль – місто, куди радимо поїхати на вихідні! Тернопіль – місто, куди хочеться повернутися!

/Files/images/IMG_20180411_101552.jpg/Files/images/IMG_20180411_113125.jpg/Files/images/IMG_20180411_121025.jpg


День охорони праці в школі.

До Всeсвітнього дня охорони праці у школі відбулися цікаві заходи: квeст “Захищeнe та здоровe покоління”, термінова евакуація всіх учнів школи, тематичні навчальні години. Також на території школи було створено декілька навчальних стендів, де учні мали змогу ознайомитись із основними правилами та методами, яких потрібно дотримуватися у повсякденному житті та у незвичайних ситуаціях. Найбільшу попуярність здобув стенд із засобами захисту. Діти з цікавістю розглядали протигасники та міряли їх. Також, під кeрівництвом учитeлів учні повторили та на практиці відпрацювали основні правила бeзпeчноі повeдінки у школі та за іі мeжами. Дякуємо дітям та учитeлям за активність.

/Files/photogallery/IMG_20180427_121047[1].jpgКвест " Здорове і захищене покоління".

У нашій школі до Всeсвітнього дня охорони праці (28 квітня)пройшов квeст “Захищeнe та здоровe покоління”, учасниками якого були учні 7-10 класів та учитeлі. Із поставлeним завданням учасники квeсту справилися на “відмінно”: під кeрівництвом учитeлів учні повторили та на практиці відпрацювали основні правила бeзпeчноі повeдінки у школі та за іі мeжами. Дякуємо дітям та учитeлям за активність та нeбайдужість!


/Files/photogallery/IMG_20180426_123304[1].jpg
/Files/photogallery/IMG_20180426_123359[1].jpg
/Files/photogallery/IMG_20180426_125541[1].jpg
/Files/photogallery/IMG_20180426_130007[1].jpg
/Files/photogallery/IMG_20180426_130019[1].jpg
/Files/photogallery/IMG_20180426_133522[1].jpg


УВАГА: КОНКУРС!

Дорогі друзі! З нагоди чергової річниці з Дня народження Лесі Українки пропонуємо взяти участь у літературному квесті, присвяченому життєвому та творчому шляху геніальної поетеси. До участі запрошуються учні 5-11 класів. Питання квесту розміщені за посиланням КВЕСТ_2018 Відповіді приймають учителі української мови (Табакова Н.О., Іванова С.І., Жолтікова С.Й) до 23 лютого 2018 року. Результати квесту будуть оголошені 26 лютого 2018 року. Найкращих знавців творчості Лесі Українки чекатиме винагорода! Бажаємо успіхів!


Педагогічна рада 15.02.2018 року.

14-15 лютого в Новоград-Волинській ЗОШ І-ІІІ ступенів №5 відбулося засідання педагогічної ради з теми «Технологія підготовки до уроку в інформаційно-освітньому середовищі Нової української школи». Детальніше ФОТО


Підручники для 5 класу 2018/2019 навчальний рік. Замовлення.


26 причин любити Україну. Детальніше


Благодійна допомога хворому. Детальніше


Математичні турніри. Детальніше


Родинне свято в 2 класі. Детальніше


Участь команди школи у Всеукраїнській програмі освіти з демократичного громадянства «Демократична школа».

У листопаді 2017 команда нашої школи подала заявку на участь у конкурсі Всеукраїнської програми освіти з демократичного громадянства «Демократична школа».

З-поміж 144 навчальних закладів з різних регіонів України, які взяли участь у відкритому конкурсі, команда нашої школи успішно пройшла відбір і стала учасницею третьої хвилі Програми «Демократична школа». На виконання умов конкурсу було створено короткий відеоролик, Детальніше


Новорічні свята 2017.

Цьогоріч юні артисти школи дивували малюків та їх батьків новим мюзиклом «Новий рік у Хогвартсі». Маже 50 танцюристів, співаків, акторів дивували своїми вміннями дітей. Гарі Поттер та Герміона готувались у школі магії до зустрічі професорки Снігової Королеви. Тут були і Ельза та Анна із «Крижаного Серця», Чарівний принцип, маленька розбійниця та багато інших.

А ось учні середньої школи взяли участь у конкурсно-розважальній програмі «Битва хорів. Початкова школа». Переможцем стали 8-Б кл. та 5-Б.

/Files/images/1_012.jpg

/Files/images/2_012.jpg


ПЛАН НОВОРІЧНИХ ЗАХОДІВ


Андріївські вечорниці.

15 грудня 2017 року учні старших класів та вчителі стали учасниками Андріївських вечорниць. Неперевершена передсвяткова атмосфера панувала на них. З давніх часів саме традиції, пов’язані з вечорницями, змінилися мало і з великим інтересом сприймаються сучасною молоддю. Тут були і ворожіння, і пісні, і байки, і театралізовані вистави, і калита…

/Files/images/2_12.jpg
/Files/images/1_12.jpg

В рамках 16 днів проти насильства в школі був проведений тиждень толерантності.

Учні 1-2 кл. мали можливість відвідати Королівство Ввічливості. Учні 3-4 класів стали на кілька годин учнями «школи толерантності». Учні 8-их класів спілкувались у ток-шоу на тему безпечного інтернету. А старшокласники стали учасниками інтерактивного шоу «Толерантність і ми»

/Files/images/12_12017.jpg


22 жовтня 2017 року.

На базі нашої школи відбувся міський екологічний фестиваль. Участь взяли команди всіх шкіл міста. Програма фестивалю включала в себе:

  1. акцію «Посади своє дерево»
  2. еко-квест
  3. флешмоб «Ми змінимо світ!»
  4. фіто - релакс

Під час акції «Посади своє дерево» шкільний еко - парк поповнився десятками кленів, дубів, осик, магнолій, секвої, калин та ін.. дерев і кущів. Слід додати що учні нашої школи напередодні міського фестивалю. Взяли участь в аналогічній акції!

/Files/images/1_10.jpg

Під час еко-квесту команди шкіл міста мали змогу проявити свої знання на станціях «Гідроекологія», «Біосфера», «Еко - математика», «Енергозбережння» та ін.., які були розміщенні на території еко-парку. Переможцем еко-квесту стала команда колегіуму.


День захисника України в школі.

Вже 10 років поспіль у нашій школі проходить по-різному конкурсно-розважальна програма «Козаки та козачки». В цьому році захід відбувся 13 жовтня 2017. В ньому за традицією взяли участь учні других класів та їх батьки. Цьогоріч перемогу здобула команда батьків та дітей 2-А кл. Козаки змагались у конкурсах: «Рукоборство», «Вусатий нянь», «Пан Вареник», «Вернидуб» та ін.. Козачки у змаганнях «Народознавець» , «Українська народна пісня», «Перетягування линви».


/Files/images/5_10.jpg

Ще в лютому відбувся міський конкурс кабінетів англійської мови, до участі в якому було заявлено і наш кабінет. Підсумки конкурсу були оголошені тільки перед початком навчального року. Вітаємо всіх учителів англійської мови школи (Капчинську Л.А., Горобей Л.Б., Захарову О.А.) та особливо Радченко З.С., завідувачку кабінету з тим, що кабінет було визнано лауреатом конкурсу, одним з кращих в місті.


Червень 2017 року.

Став для учнів нашої школи незабутнім! Уявити тільки: цілих три тижні спілкування з іноземним волонтером англійською мовою у пришкільному таборі. Три племені (tribe) учнів 5-6, 7-8 та 9-10 класів разом із вчителями англійської мови Капчинською Л. А., Захаровою О. А., Савченко А. А., Івановою С. І., Горобей Л. Б.,та Радченко З. С. та із захопленням вдосконалювали свою англійську! Міна Атеф - вчитель математики однієї з єгипетських шкіл - за цей час став не лише повноцінним членам нашої творчої команди, але й другом для учнів всіх вікових категорій. Разом з ним ми грали в настільні ігри, шукали «шпигунів», створювали творчі презентації племен, вивчали єгипетську культуру, пісні, танці, проводили екскурсії містом. Неабияк запам’яталась вечірка в українському стилі в народознавчому кабінеті школи. Міна спромігся не лише вивчити назви українських страв, але й заспівати українською!

/Files/images/2_06.jpg

Три тижні пролетіли непомітно, але залишать слід неодмінно у пам’яті всіх членів табору, який назвали майже так, як і проект по залученню іноземних волонтерів Go Camp, до якого ми долучились і перемогли. А ще наш табір GoKids став відомим на всю Україну, коли про перебування Міни Атефа команда ТСН каналу 1+1 зняла репортаж.

/Files/images/3_06.jpg

Заходи

У цьому розділі немає заходів.

Всi заходи